Як перетворити підвал на укриття?

Обрати підвал із бетонною стелею та міцними стінами.

Надзвичайно важливо, щоб із підвального приміщення було два виходи. Це збільшує шанси на порятунок: у разі завалу одного з них зберігається можливість вибратися через інший. Тож варто продумати аварійний вихід із підвалу й облаштувати його.

Облаштувати вентиляцію підвалу, обміркуйте можливість встановлення додаткової вентиляції з труби діаметром приблизно 150 мм.

Якщо у підвалі є обігрівач, необхідно облаштувати під ним вогнетривку підлогу (можна використати цеглу або інші вогнетривкі матеріали).

Якщо в підвалі є вікна, вони також потенційне джерело небезпеки. Підготуйте мішки з піском та затуліть ними вікна зсередини.

Якщо це приватний підвал, збудуйте міцні та місткі полиці вздовж стін – їх можна використовувати як багатоярусні ліжка або лавки.

Тримайте в підвалі частину теплого одягу та речей першої необхідності. Підготуйте переносну газову плитку та керосинову лампу.

Підготуйте бочку або будь який інший резервуар об’ємом щонайменше 40 літрів для води.

Тримайте припаси їжі, а саме продуктів, які довго зберігаються без холодильника та не потребують приготування на відкритому вогні (консерви, бобові, хлібці та сухарики, горіхи, супи швидкого приготування).

Якщо є можливість, можна використовувати одне приміщення для зберігання їжі, інше як туалет.

Якщо ви живете у багатоповерхівці, ваші сусіди, вірогідно, також використовуватимуть підвал як укриття, тож об’єднайтеся.

Людям із порушенням зору